Püsimeik on mõeldud neile, kes soovivad vabaneda igapäevasest meikimisest ning nüüd saad sellest tõeliselt rõõmu tunda. Minu kliendid esitavad mulle igapäevaselt mitmeid küsimusi püsimeigi tegemise kohta. Loodan, et need küsimused on Sinu jaoks abistavad ja informatiivsed ning aitavad leida õiget püsimeigi tehnikut. Olen siia alla koondanud palju olulisi küsimusi, millega saavad minu kliendid ideaalse ülevaate minu tööst ning sellest, mida on võimalik püsimeigiga saavutada. Lisan siia pidevalt juurde uusi küsimusi ja vastuseid, et hoida pidevalt oma kliente kursis püsimeigi tegemisest. 

K: Olen varasemalt juba teinud teise tehniku juures silmalaineri ning see oli kohutav kogemus, väga valulik, palju veritsemist ja paistetus. Kas ma tunnen nüüd ka sama?
V:  Kuna oman 13 püsimeigi tegemise kogemust, siis saan kinnitada, et kogete absoluutselt teist kogemust ehk see pole kindlasti nii valulik nagu see oli Teil teise tehniku juures. Minu väga paljud kliendid on just rõhutanud seda, et püsimeigi tegemine minu juures pole üldse valulik, kuigi tundlikkuse lävi on ka erinevatel inimestel väga erinev. Aga sellegipoolest rõhutan, et ainult pikk töökogemus sellel alal annab minule eelised, millega saan lubada, et püsimeik ei ole valulik.

K:
Kas püsimeigi tegemisega kaasneb ka veritsemine ja paistetus?
V:  Rääkides minu isiklikust kogemusest, siis puudub täiesti veritsemine ning seetõttu on ka protseduurijärgne paistetus väga väheldane või vaevu märgatav. Paistetus võib esineda veidi silmalaineri tegemise järgselt silmadel. Peale tööd olete ise ka väga üllatunud tulemusega justnagu oleksite ise omale silmalaineri teinud või uue kulmude kuju. 

K: Kas minu kulmukarvad raseeritakse enne püsimeigi tegemist ära?
V: Loomulikult mitte! Töötan alati kliendi loomuliku kulmude kujuga ja sellega, mis on. Algselt võtan aluseks Teie loomuliku kulmujoone ning joonistan ette pliiatsiga sinna uue kulmu kuju, mis rõhutab Teie näojoont, tõstab visuaalselt silmi ning annab loomulikuma tulemuse. Sellega on võimalik anda mitu aastat nooruslikum väljanägemine! 

K: Millal tohin keemiliselt kulmukarvu värvida peale kulmude püsimeigi tegemist?
V: 
Kulmukarvade keemilisest värvimisest soovitan hoiduda niikaua kui võimalik, sest vältida tuleb kulmude paranemise perioodil keemilise ainega kokkupuutumist pigmenteeritud nahal. Kui soovite kulmukarvu keemiliselt värvida, siis tuleks oodata seni kui nahk on paranenud, mis üldiste reeglite järgi toimub 4-6 nädala pärast. Seejärel tohib kulmukarvu keemiliselt värvida.
K: Milliseid püsimeigi tegemisi võimalusi on üldse olemas?
V: On olemas mitmeid erinevaid püsimeigi tegemise võimalusi: kulmude püsimeik, silmalainer/ripsmete tihendamise efekti saavutamine, huulte püsimeik kontuurina/huulte täielik täitmine, ilumärgid, areola ja kamuflaažide tegemine.. 
.
K: Kas on võimalik kulmude, huulte ja silmade püsimeiki teha ühel päeval korraga?
V: Jah, neid on kõiki võimalik teha ühe korraga samal päeval. Enamus kliente teavad juba ette, kas nad on võimelised taluma ühel päeval suuremas mahus püsimeigi protseduuri. Mõnikord soovivad kliendid esmasel korral alustada ühe või kahe püsimeigiga. Mõned kliendid soovivad aga teha kõiki kolme protseduuri korraga, et need paraneksid samal ajal. See hoiab oluliselt kokku ka aega, mis kulub püsimeigi tegemiseks ning ka järelhooldus tehakse sellisel juhul ühe päevaga, mis toimub tavaliselt 4-6nädala möödudes. 

K: Kui pikk on püsimeigi protseduur?
V: Tavaliselt olen palunud oma klientidel varuda aega püsimeigi jaoks orienteeruvalt 1,5-2 tundi olenevalt sellest, mida soovitakse teha. Enne lõplikku püsimeigi tegemist viin läbi iga kliendiga põhjaliku konsultatsiooni, mille käigus arutame eelnevat tööd ning annan juhised koduseks hoolduseks.

K: Kas ma näen enne püsimeigi tegemist, milline saab olema lõpptulemus?
V: Konsultatsiooni jooksul lepime kliendiga kokku, mida klient soovib lõpptulemusena saada. Tavaliselt arutame läbi pigmenteeritava kulmu kuju, huulte kuju ja silmalaineri ning valime ka sobiva värvipigmendi. Samuti arutame läbi, millises tehnikas teeme kulmud. Selleks on erinevaid võimalusi. Esialgselt joonistatakse uus kulmujoon, huulekontuur või silmalainer spetsiaalse meigipliiatsiga nahale, et näha, kas see kuju sobib ja meeldib kliendile. Kui klient kiidab heaks uue kuju, siis alustatakse alles püsimeigi aparaadiga töötamist. 

K: Kas püsimeigi protseduur on ohutu?
V: Püsimeigi protseduur on ohutu, kuna tööd teostab püsimeigi tehnik Katrin, kes on meditsiinilise kõrgharidusega ning seetõttu on tema juures püsimeigi tegemisel arvesse võetud kõige kõrgemad ohutusmeetmed.
Kõik töövahendid on alati ühekordseks kasutuseks mõeldud, mis avatakse pakendist kliendi juuresolekul. Sellega tagatakse kliendile ka parimad hügieeninōuded.

K: Kui kaua püsib püsimeik? Kas see kulub ajaga maha ja kas seda tuleb värskendada?
V: Jah, see muutub aja möödudes heledamaks ning vajab värskendust. Enamus kliendid vajavad pigmendi värskendust aasta kuni kolme pärast. Mis puudutab pigmendi püsivust, siis iga kliendi nahk on erinev. Mõned asjaolud, mida tuleks arvesse võtta:
- Heledamad toonid kuluvad kiiremini nahalt maha.
- Mõnel kliendil on lihtsalt juba looduse poolt kaasa antud selline nahk, millel püsib pigment paremini peal kui teistel inimestel.
- Päevitamine võib oluliselt vähendada püsimeigi püsivuse perioodi. 

K: Kas on klientidel esinenud allergilisi reaktsioone püsimeigist ja millal on soovitav teha allergia testi?
V: Püsimeigi allergilised reaktsioonid on väga haruldased. Kui kliendil on allergia värvainete vastu, siis tuleb sellest tehnikut teavitada ning tehnik teeb enne protseduuri vastava allergiatesti. Igal kliendil on võimalik seda testi eelnevalt teha oma tehniku juures. 

K: Millises vanuses võin ma teha püsimeiki?
V: Püsimeiki võib teha alates 18 eluaastast. Selle tegemiseks pole kunagi liiga vara ega hilja. Püsimeigiga saad korrigeerida iluvigu või rõhutada oma näojooni igas vanuses. Olen näinud oma kliente, kes on toonud tütreid ja emasid minu juurde pärast seda kui nad on endale püsimeigi teinud. See on midagi sellist, et kui oled kord juba püsimeigi kasuks otsustanud, siis ei soovi sa sellest loobuda. Pigem mõtled hiljem, et kuidas selleta oli üldse võimalik hakkama saada.

Jälgi meie blogi, postitan pidevalt juurde uusi kliendiküsimusi ning vastuseid.